Порядок денний асоціації Україна – ЄС є практичним інструментом підготовки до реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС до моменту набуття нею чинності. Його розроблено на принципах політичної асоціації та економічної інтеграції, спільної участі, спільної відповідальності та спільної оцінки. Документ має гнучкий характер, що передбачає щорічний перегляд та запровадження механізму моніторингу його реалізації.
Порядок денний асоціації:
05.06.09 схвалено на засіданні Української частини Ради з питань співробітництва Україна - ЄС;
16.06.09 політично схвалено на спільному засіданні Ради з питань співробітництва;
26.10.09 відповідно до процедури ЄС затверджено Радою ЄС;
23.11.09 набув чинності після обміну нотами відповідно до правил процедури Ради з питань співробітництва.
У лютому 2010 р. співголовами Ради з питань співробітництва підписано Рекомендацію Ради щодо імплементації Порядку денного асоціації.
В рамках Порядку денного асоціації сторони на щорічній основі затверджують пріоритети співробітництва та здійснюють моніторинг його реалізації, а також готують Спільний звіт про виконання зазначеного документу.
Для проведення оцінки прогресу імплементації Порядку денного асоціації утворено Спільний Комітет на рівні старших посадових осіб.
Передбачається проведення засідань Комітету регулярно, щонайменше раз на рік, а також консультацій у вигляді відеоконференцій.
Довідково: У лютому 2010 р. співголовами Ради з питань співробітництва підписано Рішення Ради щодо створення спільного Комітету старших посадових осіб. Комітетом схвалено Керівні принципи його діяльності.
З Української Сторони органами виконавчої влади відповідно до Розподілу компетенції здійснюється моніторинг виконання ПДА та щоквартальне інформування про результати роботи.
Голови українських частин спільних органів (Комітету, підкомітетів, робочих груп, секторальних діалогів тощо) також мають забезпечувати розгляд питань виконання Порядку денного асоціації на спільних засіданнях цих органів та їх українських частинах.